Logo - Letní táboryDětské letní tábory a školní výlety 2014
 
 
Termíny letních táborů v roce 2013

V naší nabídce jsou tábory s koňmi, taneční tábory, tábory pro nejmenší (5-10 let), cyklistické tábory a tábory zaměřené na sebeobranu a rozvíjení výtvarného a dramatického cítění dětí a tábor zaměřený na outdoorové aktivity.

Fotogalerii táborů 2012, 2011, 2010, 2009 ad. naleznete v sekci fotogalerie.

Termíny Cena Místo pobytu Pokyny k odjezdu Typ tábora www
29.6. - 9. 7. 2013
(11 dní)
JEZDECKÝ tábor je obsazen!
4 290 Kč RS Blaník Typ č. 1 - Tábor pro nejmenší Typ č. 2 - Tábor sportovní Typ č. 3 - Tábor taneční Typ č. 4 - Tábor výtvarný Typ č. 5 - Tábor cyklistický Typ č. 6 - Tábor jezdecký Typ č. 7 – Tábor zaměřený na sebeobranu a bojová umění Typ č. 8 - Tábor outdoorový 1. turnus
9. 7. - 19. 7. 2013
(11 dní)
4 290 Kč RS Blaník Typ č. 1 - Tábor pro nejmenší Typ č. 2 - Tábor sportovní Typ č. 3 - Tábor taneční Typ č. 4 - Tábor výtvarný Typ č. 6 - Tábor jezdecký Typ č. 7 – Tábor zaměřený na sebeobranu a bojová umění Typ č. 8 - Tábor outdoorový 2. turnus
19. 7. - 27. 7. 2013
(9 dní)
3 640 Kč RS Blaník Typ č. 1 - Tábor pro nejmenší Typ č. 2 - Tábor sportovní Typ č. 3 - Tábor taneční Typ č. 4 - Tábor výtvarný Typ č. 6 - Tábor jezdecký Typ č. 7 – Tábor zaměřený na sebeobranu a bojová umění Typ č. 8 - Tábor outdoorový 3. turnus
27. 7. - 03. 8. 2013
(8 dní)
3 190 Kč RS Blaník Typ č. 1 - Tábor pro nejmenší Typ č. 2 - Tábor sportovní Typ č. 3 - Tábor taneční Typ č. 4 - Tábor výtvarný Typ č. 6 - Tábor jezdecký Typ č. 7 – Tábor zaměřený na sebeobranu a bojová umění Typ č. 8 - Tábor outdoorový 4. turnus
17. 8. - 25. 8. 2013
(9 dní)
3 900 Kč RS Naděje Typ č. 9 – Tábor zaměřený na Karate 5. turnus
14. . - 25. 8. 2013
(17 dní)
4 300 Kč RS Naděje Typ č. 9 – Tábor zaměřený na Karate 6. turnus

Tábory nejsou nikým dotovány.
Na vyžádání Vám vystavíme fakturu nebo potvrzení pro příspěvek na dětskou rekreaci. Na úhradu tábora je možné také uplatnit poukázky Sodexho pass
viz. informace níže.


Čestné prohlášení zákonných zástupců dítěte           Leták letní tábory 2013            Závazná přihláška

V ceně je zahrnuto: 5 x denně strava včetně pitného režimu po celý den, ubytování na pokojích včetně ložního prádla, dozor dětí, autobusová doprava z Prahy, základní úrazové pojištění, DPH.

Děti můžete na letní tábory 2013 přihlásit telefonicky nebo přes web PŘIHLÁŠKU. Do měsíce obdržíte mailem nebo poštou potvrzení o zařazení dítěte na tábor, informace k odjezdu, seznam věcí, formuláře o bezinfekčnosti, potvrzení pro zaměstnavatele na příspěvek a složenku k úhradě. Požadavek na zaslání informací k odjezdu (poštou nebo mailem) vyplňte přímo do přihlášky. Odjezdy na tábor budou organizovány z Prahy 4 – Roztyly (metro C). V případě, že dítě dopravíte sami na tábor poskytujeme slevu 100 Kč/os. Věříme, že si z naší nabídky vyberete ten správný tábor. Veškeré bližší informace k našim pobytům Vám rádi zodpovíme na uvedených telefonech.

Na všechny naše malé i velké táborníky se upřímně těšíme!

Informace o platbě

Tábor není nikým dotován. Poukaz se hradí buď složenkou, kterou Vám zašleme společně s ostatními pokyny k odjezdu. Touto složenkou lze hradit i v bance - formou převodního příkazu na číslo účtu 670100-2210364725/6210. Pokud budete tábor hradit jinou formou např. internetovým bankovnictvím, nezapomeňte uvést variabilní symbol platby, který bude přidělen dítěti na základě přihlášky a bude uveden na formuláři potvrzení o přijetí dítěte na tábor. Pokud budete požadovat fakturu, zašlete nám objednávku Vašeho zaměstnavatele nebo nám sdělte přesnou adresu a IČO podniku - kam bude částka fakturována. Fakturační údaje lze zapsat rovnou do přihlášky.

Na úhradu tábora lze také uplatnit poukázky firmy Sodexo Pass ČR a.s. - Fokus Pass (Holiday Pass, Relax Pass) a Flexi Pass, Dárkový Pass, Vital Pass a Smart Pass v celkové hodnotě 1 000 Kč na každý poukaz.

Informace k odjezdu

V tabulce s termíny táborů si můžete vytisknout pokyny k odjezdu, které také obdržíte poštou nebo mailem společně s Čestným prohlášením o zdravotním stavu dítěte viz. dokument pod tabulkou termínů - zde.

Pokyny k odjezdu obsahují informace pro rodiče o průběhu tábora, seznam věcí na tábor, informace o storno podmínkách a kontakty na nás. Konkrétní telefonní čísla oddílových vedoucích u malých dětí (5-10 let) budeme dávat rodičům u odjezdu autobusů.

Čestné prohlášení zákonného zástupce a lékaře o zdravotním stavu dítěte je nutné odevzdat u autobusu oddílovému vedoucímu. Pokud máte od lékaře originál potvrzení o zdravotním stavu Vašeho dítěte, odevzdejte raději kopii tohoto potvrzení. Originál si vždy nechávejte pro účely dalších táborů či sportovního soustředění. Potvrzení vydané lékařem má platnost 1 rok.

Dítě dále musíte vybavit: kopií kartičky pojištěnce (nedávejte originál stačí kopie!).
Doporučujeme odevzdat u autobusu také kopii očkovacího průkazu. Očkovací průkazy slouží lékaři jako základní informace o prevenci. V případě podezření na vážné onemocnění, které by se mohlo projevit v průběhu tábora, obratem kontaktujeme rodiče.

Pokud v době trvání tábora budete mimo Českou republiku, uvádějte do kontaktů také telefony na rodinné příslušníky, kteří během tábora budou v ČR. K telefonnímu číslu napište vztah k dítěti tzn. – babička, děda, teta apod.Moje dítě jede poprvé na tábor

Máte malé dítě a rádi byste zkusili jak Váš chlapeček nebo holčička zvládne poprvé sám pobyt bez Vás? Pokusíme se poukázat na pár rad jak na to:

1) syna/dceru za každou cenu nenuťte do pobytu na táboře. Základem úspěchu je, že dítě chce jet na tábor samo o sobě. Pokud se těší, tak je to skvělé!

2) Vyberte kratší termín.

3) Je dobré (není podmínkou), aby Váš syn/dcera jel/a na tábor s kamarádkou/kamarádem, starším sourozencem. Pomůže to zbavit se prvotního pocitu ze změny odloučení. Pokud jede dítě samo, upozorněte nás na to, již od začátku jej vhodně posadíme do autobusu s novým kamarádem/kamarádkou, nejlépe blízko oddílových vedoucích, tak aby se jim popřípadě mohli věnovat. Již od samotného začátku se pokusme včlenit Vašeho drobečka do kolektivu.

4) V žádném případě neslibujte doma dítěti, že když se mu nebude tábor líbit, přijedete si pro něj! Toto je začátek konce. Děti vybaveny tímto slibem, žádají odvoz hned druhý den pobytu. Nechtějí se zapojit do programu a kolektivu, vymáhají od rodičů splnění slibu.

5) Doporučujeme, aby dítě odjíždělo na tábor z organizovaného odjezdu v Praze. Syn/dcera pak budou lépe psychicky připraveni na odjezd, protože odjíždíme všichni společně. Pokud bydlíte blízko a odvezete si dítě na tábor sami, buďte na místě chvilku před příjezdem autobusů, abyste byli přítomni při ubytování. Jakmile děti ubytujeme, zbytečně se nezdržujte na táboře, vyžádejte si tel. kontakty na oddílové vedoucí. Neprotahujte loučení, děti se většinou samy hned zapojí do kolektivu.

6) Pokud uznáte za vhodné, můžete nám odevzdat předepsané pohledy pro dceru/syna. V případě, že by některý den pohled nedošel, dáme mu pohled z tzv. zálohy, kterou odevzdejte v obálce s jménem dítěte oddílovému vedoucímu u autobusu. Pohledy dětem čteme, minimálně jednou za pobyt se pokusíme také něco domů napsat.

7) V žádném případě nedávejte malým dětem na tábor mobil. Může se také stát, že Vám bude volat 20 x denně že např. ztratilo ponožku a nemůže ji momentálně najít. Pokusme se společně naučit nejmenší táborníky samostatnosti. Mezi 8 – 9 h se můžete sami informovat na zdravotní a psychický stav dítěte u oddílového vedoucího, který je s ním denně v kontaktu.

8) V případě vážné nutnosti Vám dáme dítě k telefonu. Prosím respektujte ostatní děti, kterým rodiče nevolají. Telefonické hovory dětí vážně narušují běh tábora. Vytváří tak pocity lítosti u ostatních. (Chceme, aby případný rozhovor s rodičem byl uskutečněn někde stranou od ostatních dětí).

9) U otázky návštěv je to stejné jako u telefonních hovorů. Nedoporučujeme návštěvy na táboře. Pokud musíte své dítě navštívit. Sjednejte si telefonicky termín a čas kvůli programu, výletům apod. Za neohlášené návštěvy neručíme. Doporučený čas návštěv je v době poledního klidu, kdy si můžete syna/dceru vzít např. na procházku do okolí apod. Upozorňujeme Vás ale, že můžete svou přítomností na táboře způsobit dítěti i následnou stýskavost. Připomenete mu jeho domácí prostředí, babičky, dědy, domácí mazlíčky atd. Zvažte sami, zda Vaše dítě je natolik odolné a zvládne ustát Vaši návštěvu!

10) Přečtěte si řádně pokyny k odjezdu. V případě že byste měli dotazy neváhejte nás kontaktovat. Z pokynů ještě zvlášť připomínáme: ...nedávejte dítěti na tábor drahé oblečení a hračky. Vybavte dítě seznamem věcí, věci označte značkou, kterou napište i na seznam. Kapesné dejte do obálky, popište a odevzdejte odd. vedoucímu u autobusu, stejně tak i léky a prohlášení o zdravotním stavu ... .

11) Pokud by se Vám zdálo, že není něco v pořádku (dítě je nespokojené s ubytováním, nebo se pohádalo na pokoji, jde o zásadnější věc, která si žádá jasné řešení, dosud jste nedostali od syna/dcery žádnou zprávu atd.). Nečekejte až se Vám vrátí domů a zavolejte na 776 153 118 p. J. Chválová. Po skončení tábora už nic nevyřešíme a můžete tím ušetřit zbytečně ztrpčené chvilky určitě i sobě. V mnoha případech jde o nedorozumění.


Rádi bychom upozornili na to, že každé dítě je individualita a každý jinak vnímá různé podněty okolního kolektivu. Neznamená to tedy, že Váš syn/dcera je zrovna bázlivý typ a tábor nezvládne "levou zadní". Pokusili jsme se jen zaznamenat naše postřehy a zkušenosti z více než 20 let praxe.

Tábor je skupinový pobyt dětí, které se z velké části navzájem vůbec neznají. Jde tedy o trochu jiný typ pobytu než jsou školy v přírodě či sportovní soustředění. Oddílový vedoucí by měl být ten, který bude autoritou ale zároveň kamarádem. Právě proto mají tábory pro děti a oddílové vedoucí takové kouzlo.

Přejeme všem dětem, aby se jim tábor líbil, aby poznali hodně nových kamarádů a užili si prázdniny!

Za celý kolektiv vedoucích a spoluautorů programu tábora
Ing. Jitka Chválová

 
 
Vytvořil Synetix s.r.o., copyright © 2008-2014